KATEGORİLER

 • Bilmek İstedikleriniz

  Evinizden çıkmadan online olarak fatura öde işlemlerinizi tamamlamak için sitemiz trfaturaodeme.com ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda fatura ödeme işlemlerinizide aynı şekilde halledebilirsiniz. Kilo vermek isteyenlerin bir ayda sağlıklı bir şekilde q7 zayıflama hapı kullanarak fazla kilolarından kurtulabilirler. Bunun yanı sıra alkali diyeti kullanarak sağlıklı şekilde zayıflayabilirler.
 • Anne Karnında Bebeğe Kilo Aldıran Yiyecekler

        Anne karnında bebeğe kilo aldıran yiyecekler hakkındaki makalemiz aşağıda yer almaktadır.Anne karnında bebeğe kilo aldıran yiyecekler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmalısınız.

  Hamilelikte iyi beslenmeniz bebeğinizin sağlıklı gelişimi için çok önemli. Kendi sağlığınız da yeterli ve dengeli beslenmenizle doğru orantılı.

  Hamileliğiniz sırasında ihtiyacınız olan en önemli besin maddelerini almanızı sağlayacak beş yiyeceğin hangileri olduğunu biliyor musunuz?

  İşte alışveriş listenize mutlaka eklemeniz gereken beş süper yiyecek ve onları süper yapan nedenler:

  1. ISPANAK
  Ispanak sağlıklı bir kan düzeyine sahip olmanıza, enfeksiyonlarla mücadele etmenize yardımcı olan ve bebeğinizin gelişmekte olan omurgasını korumaya yarayan folik asit, demir ve c vitamini gibi besin maddelerini içerir.

  Folik asit
  Bir çok araştırma gebe kalmadan önce ve erken gebelik aylarında günde 400 mikrogram (0.4 miligram) folik asit almanın, bebeklerde ciddi beyin ve omurilik hastalıklarını %70 den fazla azalttığını göstermiştir. En çok rastlanan sinir sistemi hastalıklarını; spina bifida (omurganın kapanmayarak açık kalması), anansefali (beyinin gelişmemesi), ve ensefalosel (beyinin kafatası kemiğinden dışarı çıkması) oluşturur.

  Uzmanlar hamileliğin planlanmasından 12. haftasına kadar günde 400 mikrogram folik asit takviyesi alınmasını tavsiye ediyorlar.

  Diğer folik asit kaynakları
  Brokoli, mercimek, fasulye, portakal suyu, tam tahıl ekmeği, marul, yer fıstığı

  Demir
  Hamilelik sırasında aldığınız demirin üçte bir kadarını kendi kan tedariki için bebek kullanacaktır. Bunun nedeni demirin vücudunuzdan bebeğe oksijen taşıyan hemoglobinin yapımı için gerekli temel madde olmasıdır.

  Diğer demir kaynakları
  Kırmızı et, yeşil yapraklı sebzeler, fındık

  C Vitamini
  Vücudunuz C Vitaminini depolayamaz, bu nedenle düzenli olarak C Vitamini almanız gerekir. C Vitamini açısından zengin besinleri yemeniz hem demir emilimini kolaylaştırır hem de enfeksiyonlar ile mücadele etmenize yardımcı olur.

  Diğer C Vitamini kaynakları
  Turunçgiller, kiwi, brokoli, patates, lahana

  2. SÜT

  Süt ve süt ürünleri bebeğinizin kemik gelişimine yardımcı olur.

  Kalsiyum
  Kalsiyum kemik ve diş sağlığı için gereklidir ve bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Hamilelik sırasında kemik yoğunluğunuzda azalma olur, bu nedenle bu dönemde yeterli kalsiyumu almanız büyük önem taşır.

  Diğer kalsiyum kaynakları
  Peynir, yoğurt, kuru incir ve kayısı

  3. USKUMRU

  Uskumru, somon balığı ve alabalık gibi yağlı balıklarda bulunan omega 3 yağ asitleri bebeğin gözleri ve beyninin sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca sizi yüksek tansiyon ve erken doğuma karşı korur.

  Omega 3 yağ asitleri
  Omega 3 yağları anne karnındaki bebeğin beyin gelişimi için çok önemlidir. Bazı araştırmalar hamilelik sırasında bu yağların yeterince alınmamasının bebeğin görme sisteminin gelişimini ve gelecekte sahip olacağı zeka düzeyini etkileyebildiğini ortaya koymuştur.

  Ayrıca Omega 3 yağları düşük riskine karşı da koruyuculuk sağlamaktadır. Danimarka'da yapılan bir araştırma hiç balık yemeyen kadınların düşük riskinin %7.1 olduğunu, buna karşın haftada en az bir kez balık yiyen kadınların düşük riskinin %1,9 olduğunu göstermiştir.

  Diğer Omega 3 kaynakları
  Ceviz, badem, soya filizi, kuru fasulye, soya fasulyesi, nohut, keten tohumu ve yeşil yapraklı sebzeler.

  Protein
  Protein sizin ve bebeğinizin vücudunda yeni doku üretimi ve bağışıklık sisteminizin iyi çalışması için gereklidir.

  Diğer protein kaynakları
  Süt ürünleri, baklagiller, mercimek, yumurta, et, balık, soya fasulyesi

  Uyarı: Yüksek düzeyde cıva içeriği nedeniyle hamile kadınlar haftada iki küçük kutudan fazla konserve ton balığı tüketmemelidir.

  4. YULAF

  Yulaf kan şeker düzeylerinin dengelenmesine yardımcı olur ve enerjinizi artırır.

  Protein
  Yulaf diğer tahıllardan daha fazla protein içerir ve kolesterol düzeyinin düşürülmesine ve glisemik İndeksin düşük olmasına yardımcı olur. Bu da kan şeker düzeylerinizin dengelenmesine ve böylece de enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olması anlamına gelir.

  Diğer protein kaynakları
  Süt ürünleri, baklagiller, mercimek, yumurta, et, balık, soya fasulyesi

  5. TAM TAHILLAR

  Tam buğday ekmeği ve çavdar gibi diğer tam tahıl unlarından yapılan ekmekler enerji düzeyinizi yükseltir ve bebeğin gelişimine yardımcı olur.

  Kompleks karbonhidratlar
  Tam tahıllar kompleks karbonhidratlar içerir ve bu da enerji sağlamasının yanında başka bazı vitamin ve mineraller ile lif almanız anlamına gelir. Enerji çöküntüleri ve dolayısıyla yorgunluğu önlemeye yardımcı olacağından beslenmenizde bu yiyeceklere ağırlık vermeniz önemlidir.

  Diğer kompleks karbonhidrat kaynakları
  Mercimek ve sebzeler

  Çinko
  Çinko bebeğin gelişimi açısından çok önemlidir ve beyninin normal bir şekilde gelişmesine yardımcı olur.

  Diğer çinko kaynakları
  Badem, ceviz, kabak çekirdeği

  Etiketler: Anne karnında Bebeğe kilo aldıran yiyecekler, bebeğe kilo aldırmak, anne karnında kilo, annede karnında kilo almak, anne karnında kilo almak için, anne karnında kilo aldırmak için