KATEGORİLER
Yasbit

Bayilik

 
Güvenli Alışveriş
 

 • Bilmek İstedikleriniz
 • Facebook
   

                                  

    

  Hayvan Cinsel İlişkileri İle İlgili Öğrenmek İstediklerinizi Aşağıdaki Makaleden Ulaşabilirsiniz.
  Hayvan Cinsel İlişkileri                

   Çoğu halkların mitolojilerinde çok gü­zel kadınlarla onları baştan çıkarabil­mek için hayvan kılığına girmiş erkek tanrıların cinsel birleşmelerini konu alan öykülere rastlanır, örneğin, Yunan mitolojisinde, tanrı Zeus Leda’yla birleş mek için kuğu kılığına, Europa’yla birleşmek için de boğa kılığına girer. “Güzel kadın ve hayvan” ilişkisine çoğu ülkele­rin edebiyatında rastlanır. Eskiçağ bize bu tür örneklerle dolu bir edebiyat ve re sim sanatı bırakmıştır.

   

  Çok az rastlan­makla birlikte hayvanlarla cinsel birleş­me denemesinde bulunan kadınların varlığı gerçektir.Kinsey’in incelemeleri insan hayvan ilişkileri konusunda yüzde sekizlik bir oran ortaya koyar; bu oran kırsal bölgelerde biraz daha yüksektir.

   

  Çok eski çağlardan beri yasalar, hayvan­larla cinsel ilişkiyi yasaklamıştır, örne­ğin, Hitit yasalarına göre “bir erkek bir inekle cinsel ilişkide bulunursa ölüm ce­zasına çarptırılırdı.” Ama bir boğa bir in sana tecavüz ederse, insan değil, boğa öldürülürdü. Yine Hitit yasalarına göre “bir erkek bir katırla ya da bir beygirle cinsel ilişkide bulunursa bu erkek öldürülmez, fakat krala yaklaştırılmayacağı gibi, rahip de olamazdı,” Erkek hayvanların başka türlerden dişi­lerle çiftleşmesine oldukça sık rastlanır. Gerçekten de, anatomik bakımdan bir engel olmadıkça ayrı türden hayvanla­rın çiftleşmesinin bir sakıncası yoktur. Ama bu birleşme bir gebelikle sonuçlan maz. Kuşlarda ve iri memelilerde bu tür birleşmelere çok rastlanır. Bu tür çiftleş­melerin bilimsel olarak gözlenmesi oldukça yenidir. Yakın bir geçmişe kadar ayrı türden hayvanların çiftleşme­leri olanaksız olarak değerlendiriliyor­du.

   

   

  Etiketler:  hayvan cinsel ilişkileri,  hayvan cinsel ilişkileri ne demek, hayvan cinsel ilişkiler ne, hayvan cinsel ilişkiler nedir, hayvan cinsel, hayvanda cinsel ilişkiler, hayvanda cinsel ilişkiler nedir

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:   hayvan cinsel ilişkileri,  cinsel uyarıcı ilaçlar, doğal cinsel istek arttırıcılar, erkekde
  cinsel isteksizlik nedenleri, kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur, en
  etkili bayan azdırıcılar, cinsel gücü artıran içecekler, kadınlarda cinsel
  isteği artıran bitkiler, kadındaki cinsel isteksizlik,insan cinsel ilişkileri, erkekte cinsel iktidarsızlık, cinsel sorunlar ve çözüm
  yolları, ereksiyon ilacları, çift cinsel organlı, ahmet maranki cinsel sorunlar,
  cinsel isteksizlik neden olur, cinsel işlev bozuklukları

   

   

   

   

   

   

   

   

    • Forever Bitkisel Ürünler - 10.632 kez okundu.
 • Alında Damar Şişmesi - 5.772 kez okundu.
 • Damar Genişleten Bitkiler - 3.485 kez okundu.
 • Kulak Kireçlenmesi - 3.144 kez okundu.
 • Kulak Zarı Çökmesi - 2.988 kez okundu.
 • Damar İncelmesi Nedir - 2.954 kez okundu.
 • Silky Coloration Saç Boyası - 2.412 kez okundu.
 • Rahim Sarkması Tedavisi - 2.281 kez okundu.
 • Nikotin Nasıl Atılır - 1.850 kez okundu.
 • Kulak Zarı İncelmesi - 1.555 kez okundu.
 • Kadınları Azdıran Sözler - 1.384 kez okundu.
 • Damar Yumağı Nedir - 1.354 kez okundu.
 • Rüyada Bebek Elbisesi Görmek - 1.344 kez okundu.
 • Göz Damar Çatlaması - 1.205 kez okundu.
 • Kıkırdak Yenileyici İlaçlar Hakkında Bilgiler - 1.159 kez okundu.
 • Hilbe - 1.113 kez okundu.
 • Göğüs Gelişimi Nasıl Olur, Kaç Yaşında Başlar - 1.101 kez okundu.
 • SSK İle Anlaşmalı Kaplıcalar - 979 kez okundu.
 • Boy Uzamasının Durduğunu Nasıl Anlarız - 979 kez okundu.
 • Zultanit Taşı ve Faydaları - 952 kez okundu.
 • Penis Büyüten Gıdalar - 926 kez okundu.
 • Bronşit Nasıl Geçer - 906 kez okundu.
 • Boyun Damar Daralması - 902 kez okundu.
 • Peniste Kireçlenme - 894 kez okundu.
 • Yasemin - 837 kez okundu.
 • Çocuklarda Sümük Yeme - 801 kez okundu.
 • Penis Büyüten Yiyecekler - 780 kez okundu.
 • Herbalistler - 779 kez okundu.
 • Rüyada Kızlık Kanı Görmek - 709 kez okundu.
 • Demirdelen - 682 kez okundu.


 • Hayvan Cinsel İlişkileri: Araştırmacılar, yıllardır incelenen hayvanlar dünyasındaki cinsel davranışların sadece gözlem boyutunda incelendiğini özellikle vurguluyorlar. Gözlem boyutunda da olsa hayvanlar dünyasının cinselliği rengarenk. Aralarında gücünü ispat edip harem kuranlar, sadık ya da kıskanç olanlar var. Hayvanlarda eşcinsel ilişkiler de azımsanmayacak kadar çok.

  Erkek yılan 24 saat sevişebiliyor

  Aslında ne bülbülün güzel sesi, ne kurbağanın vraklaması, ne de baykuş ötüşünün uğursuzluğunun biz insanlarla pek ilgisi yok. Bu hayvanların hepsi sadece ‘karşı cinsi' istedikleri zaman bağırıyorlar. Daha doğrusu erkekler, dişilere kur yapıyorlar. Bağıranlar erkeklerin bize hoş ya da kötü gelen sesleri dişilere davet çıkarırken, rakip erkekleri de tehdit ediyor.

  Bu hayvanlar, dişilerini bulur bulmaz susuveriyor. Hayvanlar arasında dişilerini etkileyebilmek için koku salgılayanlar da bulunuyor.

  İşte bazı hayvanların cinsel hayatı:

  ASLAN KEDİLEŞİYOR

  Ormanların kralı, iş cinselliğe gelince, kedi gibi oluyor. Dişisinin çevresinde dolaşıp tavlamaya çalışan aslan, birleşme sonrasında yeri göğü kükremesiyle inletiyor.

  FOKLAR ÇOK KISKANÇ

  Fok balıklarının erkekleri çok çapkın olmalarına rağmen dişilerini de bir o kadar kıskanırlar. Haremlerini kendi seçimleriyle oluşturan fok erkekleri, dişilerine asla dokundurmaz.

  DİŞİ KURTLAR FRİJİD

  Kurtlarda söz sahibi olan dişiyi de alıyor. Diğerlerine de sadece onu seyretmek kalıyor. Kurt çiftleri birbirlerine aylarca kur yapıyor ve dişi kurt yılda sadece bir kez erkeğini istiyor.

  AYILAR YILDA BİR

  Ayılar, hayvanlar dünyasında cinselliği en az yaşayan gruplardan. 3 yaşında cinsel olgunluğa erseler de diğerlerini korkutup, dişiyle birlikte olabilmek için en az 7 yaşında olmaları gerekiyor. Ayılar yılda bir, eğer şanslıysalar 2 kez ancak birleşebiliyor. Avcılar nedeniyle ömürleri 10-12 yıla inen ayılar, ömür boyu en çok 8 kez birleşebiliyorlar.

  HORTUM KUR ARACI

  İri cüsselerine rağmen sevimli görülen filler, kendi topluluklarında da sevecenler. Fillerde cinsellik önce hortumların birleşmesi ve minik öpücüklerle başlıyor.

  PENGUENLER TEK EŞLİ

  Hayvanlar dünyasının smokinli asilleri penguenler, örnek aile tablosu çiziyorlar. Penguen çiftleri daima yavrularıyla birlikte dolaşıyor Erkek penguen, kuluçka sırasında eşine yardım ediyor ve o da kuluçkaya yatıyor.

  KUŞLAR YER TANIMAZ

  Kuşların birçok türü çift olarak yaşamaktan zevk alıyor. Anüsleri aynı zamanda cinsel organları olan kuşlar, havada, karada, kısacası her yerde sevişebiliyorlar. Devekuşu, ördek gibi büyük kuşlar ise küçük cinsel organı andıran anüs uzantısı sayesinde, kendi türleri dışındaki dişi kuşlarla da ilgileniyorlar.

  YILANDA ÇİFT ORGAN

  Yılanlar, tek eşlilikle, çok eşlilik arasında karar veremeyenlerden. Kimi tek eşle geçiriyor hayatını, kimi birkaç eşle. Yılanların cinselliğinin en büyük özelliği ise birleşmelerinin 24 saate kadar uzayabilmesi. Erkek yılanların çift cinsel organa sahip olması art arda gelen çiftleşmelere olanak sağlıyor.

  79 GÜN NON STOP

  Bazı böcek türleri 79 gün süren birleşme süresiyle rekor kırıyorlar. Dişiye kenetlenen erkek, 79 gün boyunca, hem ona göz kulak oluyor hem de neslin devamını garantiye alıyor.

  YENGEÇ MECBUREN SADIK

  Bazı yengeç türleri, genç yaşlarında bir sünger ya da mercan oyuğuna yerleşip, tüm hayatlarını burada geçiriyorlar. Hızla büyüyerek, kovuktan çıkamaz hale gelen yengeçler, zorunlu olarak, yaşamlarını tek eşli geçiriyorlar. Aslında birbirleriyle değil, yuvalarıyla evleniyorlar.

  KOALA HAREME MERAKLI

  Avustralya'nın maskot hayvanı koalalar da harem meraklılarından. Haremlerinde o kadar çok ürüyorlar ki onları koruma altına alan Avustralya hükümeti 1998 yılında kısırlaştırma operasyonu başlatmak zorunda kaldı.

  Doç. Rüştü Şahin'in 1986 yılında yayınladığı ‘Hayvanlarda sosyal davranışlar’ adlı kitabı, cinsellik konusunda hayvanların, insanları aratmadıklarını gösteriyor. Ötme, koku salmanın yanı sıra cennet kuşları gibi bazı hayvanlar optik uyarılarda da bulunuyorlar. Tavuskuşunun meşhur yelpazesini açması bunların en çok bilinenlerinden biri.

  Karakarga ve papağanların bazı cinsleri gibi kuşların büyük çoğunluğu selamlaşma ve kur yapma sırasında birbirlerine yiyecek alıp veriyor. Dişi kuş hediyeyi yerken, erkek kuş da çiftleşmeyi bitiriyor.

  Bir diğer benzerlik de çocuksu davranışlar. Tıpkı insanların yaptığı gibi kuş çiftlerinde de eşlerden birinin aniden çocuksu davranışlar içine girmesi, olası kavgaları önleyiveriyor.

  Doç. Dr. Şahin, eşlerini tanıyan ve tek eşli yaşayan hayvanların birbirlerine kur yapan hayvanlar olduğuna dikkat çekiyor. Birbirlerine kur yapan hayvanlar, bunun sonucunda her zaman çiftleşmiyorlar.

  EŞCİNSELLİK DOĞADA VAR

  Bir internet sitesinde Ülker Ünlü'nün çevirisiyle yayınlanan Susan McCarty'nin makalesi, Bruce Bagemihl'in 10 yıl çalışarak hazırladığı 786 sayfalık ‘Biyolojik Coşku: Hayvanlarda Homoseksüellik ve Doğal Çeşitlilik’ kitabına gönderme yapıyor. Yazının bazı bölümleri şöyle:

  ‘‘Altı iriboynuzlu yaban koyunu erkeği bir araya gelip birbirlerine sürtünüp, burunları ile birbirlerini dürtüyorlar ve birbirlerinin üzerine çıkıyorlar. Biyolog bunu ‘Agreseksüel bir davranış' olarak açıklıyor: Sadece dominantlık sağlama yöntemi.’’

  ‘‘Gerçekler bizden hep saklandı. Dağ gorillerinden, kedi, köpeklere ve kobaylara kadar doğa homoseksüel ve biseksüel hayvanlarla dolu. Diğer cinsiyetle hiç ilişkiye girmeyen ve onların davranışlarını kabul eden travesti ya da biseksüel hayat süren hayvanlar var. Bagemihl seksüel olmayan bağlardan da bahsediyor. Dişi grizzly ayıları bazen birlikte seyahat ettikleri, birbirlerini savundukları, yavrularını beraber büyüttükleri ve sanki daha uzun süre birarada kalabilmek için kış uykusunu erteledikleri beraberlikler kuruyorlar.’’

  Bagemihl ayrıca homoseksüel ensest (tilkiler), tecavüz (albatroslar) ve homofobiyi (eşcinselliğe karşı duyulan korku) de (beyaz kuyruklu geyikler) örnekleri ile belgeliyor. Favorileri ise sadece homoseksüel ilişkilerde gözlenebilen özel çiftleşme davranışlarına sahip hayvanlar. Erkek devekuşlarının yüzde 2'si dişileri görmezden gelerek sadece erkeklere kur yapıyor.’’

  MASTÜRBASYON NESNELERİ

  Makalede, gay ve lezbiyen kazların beraberliklerini ömür boyu sürdürdükleri, bazı yunus türlerinin biseksüel oldukları, erkek siyah kuğuların birbirlerine kur yaparak, uzun süreli beraberlik kurdukları da anlatılıyor.

  Bagemihl, zoolojinin ‘oldukça tutucu bir alan’ olduğunu da vurguluyor ve anlatıyor: ‘‘Bir araştırmacı koçlardaki homoseksüelliği belgelemesine rağmen, yerini tamamen sağlamlaştırıncaya kadar bunu yayınlamamıştır.’’

  Yaban koyunları üzerine araştırma yapan bir başka araştırmacıdan da şu alıntı yapılıyor: ‘‘Erkeklerin gözlerimin önünde homoseksüel ilişkiler sergilediklerini söylemek kesinlikle beni aşan bir şeydi. Bu inanılmaz hayvanların ‘i..e' olduğunu kabul etmek, Tanrım, inanılır gibi değil.’’

  Hayvanların davranış biçimlerini inceleyen uzmanlar, kavga sonrası da eşcinsel ilişkilerin yaşandığını anlatıyorlar. Gözlemlere göre birbiriyle kavga eden horozlardan kazanan, diğeriyle cinsel birleşmeye girmek istiyor. Kedilerde de eşcinsel davranışlara rastlandığını belirten uzmanlar, hayvanlar dünyasında ‘ensest'in de çok sık görüldüğünü söylüyorlar.

  Susan McCarty'nin makalesinde, yunusların ve kirpilerin nesneleri mastürbasyon aleti olarak kullandıkları da anlatılıyor. Dişi orangutanların bu amaçla oyuncaklar hazırladıkları, erkeklerinin yapraklarda delik açtıkları anlatılıyor. Dişi makakların, yaprak ve dallardan en az beş seks oyuncağı yaptıkları belirtilen makalede, ‘‘Bir maymun elektriği keşfetse ve bunu vibratörünü çalıştırmada kullansa eminiz bunu da kimse bize duyurmazdı’’ deniyor.

  Dr. Haydar Dümen

  Büyükbaş hayvanların haremi var

  Psikiyatrist Dr. Haydar Dümen, son günlerde hayvanların cinsel davranışlarını araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadın Bienali çerçevesinde yaptığı konuşmada ‘geyik, boğa, bufalo, aslan, koç, keçi, deniz foku, deniz ayısı' gibi ‘büyükbaş' hayvanların birer ‘haremi' olduğunu anlattı. Dr. Dümen, haremin, kaba güce dayanarak elde edildiği görüşünde: ‘‘Harem kuran hayvanlar, gücü elde ederler. Bu nedenle birbirleriyle kana kan, dişe diş yarışırlar.’

  Dr. Dümen, ‘güvercin, leylek, kumru, kanarya, tavuskuşu' gibi kuşların eşlerini seçmek için birbirleriyle yarıştıklarını söylüyor. Ömür boyu olmasa da bir eşle birlikteyken diğerine bakmayan bu hayvanların ‘estetik' taşıdıklarını belirten Dr. Dümen, ‘‘Bu estetik hayvanlar, dişi önünde seçilme yarışına girerler. Böylece evrim sürecinde, çoğalma, evrimin aracı durumuna dönüşür’’ diyor. • Forever Bitkisel Ürünler - 10.632 kez okundu.
 • Alında Damar Şişmesi - 5.772 kez okundu.
 • Damar Genişleten Bitkiler - 3.485 kez okundu.
 • Kulak Kireçlenmesi - 3.144 kez okundu.
 • Kulak Zarı Çökmesi - 2.988 kez okundu.
 • Damar İncelmesi Nedir - 2.954 kez okundu.
 • Silky Coloration Saç Boyası - 2.412 kez okundu.
 • Rahim Sarkması Tedavisi - 2.281 kez okundu.
 • Nikotin Nasıl Atılır - 1.850 kez okundu.
 • Kulak Zarı İncelmesi - 1.555 kez okundu.
 • Kadınları Azdıran Sözler - 1.384 kez okundu.
 • Damar Yumağı Nedir - 1.354 kez okundu.
 • Rüyada Bebek Elbisesi Görmek - 1.344 kez okundu.
 • Göz Damar Çatlaması - 1.205 kez okundu.
 • Kıkırdak Yenileyici İlaçlar Hakkında Bilgiler - 1.159 kez okundu.
 • Hilbe - 1.113 kez okundu.
 • Göğüs Gelişimi Nasıl Olur, Kaç Yaşında Başlar - 1.101 kez okundu.
 • SSK İle Anlaşmalı Kaplıcalar - 979 kez okundu.
 • Boy Uzamasının Durduğunu Nasıl Anlarız - 979 kez okundu.
 • Zultanit Taşı ve Faydaları - 952 kez okundu.
 • Penis Büyüten Gıdalar - 926 kez okundu.
 • Bronşit Nasıl Geçer - 906 kez okundu.
 • Boyun Damar Daralması - 902 kez okundu.
 • Peniste Kireçlenme - 894 kez okundu.
 • Yasemin - 837 kez okundu.
 • Çocuklarda Sümük Yeme - 801 kez okundu.
 • Penis Büyüten Yiyecekler - 780 kez okundu.
 • Herbalistler - 779 kez okundu.
 • Rüyada Kızlık Kanı Görmek - 709 kez okundu.
 • Demirdelen - 682 kez okundu.


 • 

  Doğanın şifa bahçesi olarak adlandırılan bitkiler, ‘Her derde deva’ özellikleri ile ön plana çıkıyor. Her bir bitki üzerinde yapılan çalışmalar, bitkilerin gizemli dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yolculuğun son durağında ise araştırılan bitkiler şifa olduğu özelliklerle birlikte anılıyor.

  Bazen bir adaçayı, bazen bir çörek otu, bazen bir ıhlamur, bazen bir civan perçemi… İsimleri değişse de şifalı bitkiler insanoğluna yardımları devam etmektedir. Bin yıllardan günümüze uzanan bu serüvende tıbbın ilk basamaklarını da oluşturan alternatif tıbbı ortaya çıkarmıştır. Alternatif tıpta bitkisel ilaçlardan yararlanarak asırlardır pek çok hastalığa da deva bulmuştur. Günümüzde modern tıpta da kullanılan bitkiler, başta ilaç sanayi olmak üzere pek çok tedavi yönteminde etkin olarak kullanılmaktadır.

  Bitkilerin insanoğluna sunduğu şifalar başlı başına bir bilim dalını oluşturur. Bu bilim üzerine her yeni gün yeni araştırmalar yapan bilim insanları yeni bitkisel ürünler de ortaya çıkarmaktadır. Gıda takviyesi, %100 doğal ya da bitkisel ürünler olarak adlandırılan bu ürünler içeriğinde çeşitli şifalı bitkilerin özlerini barındırmaktadır. Bu bitki özleri ile pek çok hastalık ve sorununuza çözüm bulmanız mümkündür.

  Yasbit Bitkisel Ürünler
  Yasbit Bitkisel Ürünler mağazamıza hoşgeldiniz! İnternet mağazamız 128 Bit SSL ile korunmaktadır. Alışverişlerinizi güven altına alan bu koruma ile gönül rahatlığı ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Yasbit olarak; bazen bir kanser tedavisi, bazen bir böbrek hastalığı; kimi zaman bir sivilce, kimi zamanda kilo kontrolü tedavisine destek olan bitkisel ürünler sunarak dertlerinize derman olmayı hedeflemekteyiz. Gıda takviyesi özelliğindeki bu bitkisel ürünlerimiz; insan vücuduna hiçbir zararlı kimyasal barındırmama özelliği ile de dikkat çekmektedir. Yalnızca doğadaki bitkiler kullanılarak üretilen bünyemizdeki bitkisel ürünlerden siz de gönül rahatlığı ile kullanabilir, dertlerinize derman bulabilirsiniz.

  Geniş ürün ağı, uzman kadrosu ve güvenilir alışveriş sistemi ile sizlere hizmet sunan Yasbit, sizlerin uygun, rahat ve sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz ürünleri sizlere ulaştırmak gayesindedir. Siz de internet sitemizde yer alan gıda takviyelerinden yararlanabilir, sitemiz üzerinden online alışveriş yapabilirsiniz.
 • Selfie Çılgınlığı!
 • Kameralı telefonlar hayatımıza girdi gireli ayna karşısında da olsa hepimiz kendi fotoğrafımızı çekm...
  Devamını Oku

 • Ebola Kabusu..!!!
 • Ebola Virüsü; son zamanlarda dünya çapında yaygın olan; kuş gribi, domuz gribi gibi tehlikeli, öldür...
  Devamını Oku

 • Ekmeği İsraf Etmeyin..! Bayat Ekmek Tatlısını Deneyin
 • Bayatlayan ekmekleri çöpe atmayın. Onları bulamayanları düşünün. Tatlı şeklinde değerlendirmeniz içi...
  Devamını Oku

 • Saç Örgüsü Modası
 • Okula başladığımız günden itibaren annelerimizin her gün değişik saç şekillerinde kullandığı, bizi h...
  Devamını Oku

 • ALS Hastalığının Farkındayım…!
 • ALS Hastalığının Farkındayım! Kafanızdan bir kova buzlu su mu dökersiniz, yoksa ALS hastaları için ...
  Devamını Oku

 • Ebola Kabusu..!!!
 • Ebola Virüsü; son zamanlarda dünya çapında yaygın olan; kuş gribi, domuz gribi gibi tehlikeli, öldür...
  Devamını Oku

 • ALS Hastalığının Farkındayım…!
 • ALS Hastalığının Farkındayım! Kafanızdan bir kova buzlu su mu dökersiniz, yoksa ALS hastaları için ...
  Devamını Oku

 • Almiloyidoz Hastalığı
 • Nedeni bilinmeyen ancak son derece çeşitli biçimleri olan bir hastalık çeşidir. Çok sayıdaki klinik ...
  Devamını Oku

 • Damla Hastalığı
 • Damla hastalığı diğer bir adıyla gut hastalığı, hücrelerin çekirdeklerinin yapı taşlarından olan pür...
  Devamını Oku

 • Zona Nedir
 • Zona ağrılı bir sendromla beraber giden kızarıklı-kesecikli bir deri hastalığıdır. Zonaya yol açan v...
  Devamını Oku